Strona główna Adoptuj Seniora
Zapraszamy do adopcji najstarszych podopiecznych Schroniska na Paluchu. Jeśli nie możesz adoptować pomóż nam szukać domów dla naszych seniorów seniorów, polub profil Adoptuj Seniora z Palucha i ogłaszaj z nami staruszki.

Adoptuj dziadka na stare latka

 

O adopcjach starszych psów często mówi się w kategoriach litości i poświęcenia. Tak, jakby zwierzak kilku- czy kilkunastoletni był mniej wartościowy, wybrakowany, gorszej jakości. Nic bardziej błędnego, w końcu – podobnie jak u ludzi – u psów wiek jest rzeczą względną i lepiej zamiast zaglądać w metrykę przyjrzeć się uważnie temperamentowi i predyspozycjom.

Dlaczego warto adoptować starszego psa, a nie szczeniaka?

Wszystkie małe stworzenia są dosyć powszechnie uważane za piękne i sympatyczne: małe dzieci, psy czy koty prawie u wszystkich wzbudzają pozytywne uczucia. Wiele osób pod wpływem chwili decyduje się na adopcję małego kotka czy pieska „bo przecież one są takie słodkie”. Adoptując szczeniaka, musisz pamiętać, że Twój szczeniak za jakiś czas przestanie być słodkim szczeniaczkiem, a zanim stanie się dorosłym psem, musisz się przygotować m.in. na okiełznanie jego niespożytej energii, nieprzerwanej chęci do zabawy, zniszczone przedmioty czy meble w domu oraz konieczność nauczenia go wielu niezbędnych umiejętności, koniecznych do życia wśród ludzi i innych psów. Twoje ewentualne zaniedbania „wychowawcze” mogą zamienić Wasze wspólne życie w koszmar, albo sprawić, że Twój pies z tego powodu znajdzie się po jakimś czasie w schronisku. Dodatkowo przyszły charakter, dorosły wygląd Twojego szczeniaczka i jego wielkość (jeżeli nie jest psem rasowym), to wielkie niewiadome.

Dorosły pies miał kiedyś dom i właściciela, który nauczył go zasad psiego savoir vivre i przestrzegania reguł wspólnego życia. Przy psie „pełnoletnim” nie trzeba mieć oczu dookoła głowy pilnując, czy właśnie nie pożera naszych ulubionych butów albo fotela po prababci, bo taki pies ząbkowanie ma już dawno za sobą, poza tym wie, że robić tego nie wolno.

 
Adoptując psa starszego, decydujemy się na zwierzę o ukształtowanym charakterze i wyglądzie, który się nie zmieni. Psy starsze są mniej absorbujące niż psy młode ale tak samo potrzebują miłości. Dorosłe psy dużo lepiej radzą sobie pozostawione same w domu, nie nudzą się tak bardzo, jak psia młodzież, większość czasu przesypiając. Łatwiej też dostosowują się do zmian i nowej sytuacji.

Pamiętajmy i nigdy nie zapominajmy o tym, że adoptując psa nie tylko zyskujemy nowego członka rodziny, ale też zobowiązujemy się do opieki nad nim do końca jego życia. Bierzemy na siebie odpowiedzialność za psi los i psie życie.

Adopcja Starszego psa nie jest dla każdego. Starsze psy adoptują osoby o szczególnej wrażliwości. Osoby ciepłe, troskliwe którym nie zależy na zabawach a na byciu razem, ale też które liczą się z częstszymi wizytami u weterynarza i wydatkami. Ch
oć ze zdrowiem jest jak u ludzi jedni chorują i inni dożywają późnych lat w dobrym zdrowiu. Psy czy koty, tak jak ludzie, chorują w każdym wieku i odpowiedzialny opiekun musi się z tym liczyć bez względu na wiek zwierzęcia.

I choć starszy pies będzie z nami krócej to dla niego każdy dzień będzie wyjątkowy. Jest takie powiedzenie Starość ma ten sam apetyt co młodość, ale nie te same zęby - tak właśnie jest z naszymi seniorami.  
Przeczytajcie o udanych adopcjach naszych seniorów.

Pamiętaj:

  • Decyzja o adopcji psa musi być dobrze przemyślana, bo pies to żywa istota, która kocha i cierpi.

  • Kieruj się sercem, rozumem i własnymi możliwościami, a nie jedynie wyglądem psa. 

  • Wybierz psa, który będzie pasował charakterologicznie do Ciebie, Twojej rodziny i Twojego trybu życia. 

  • Pies ze schroniska w niczym nie różni się od psa Twoich sąsiadów – poza faktem, że pies sąsiadów ma dom i swoich Dużych. 

  • Zakup rasowego psa nie daje Ci żadnej gwarancji na brak problemów behawioralnych, wychowawczych lub zdrowotnych.

  • Adoptując psa, zobowiązujesz się zaopiekować nim aż do końca jego życia.


„Posiadanie psa jest jak tęcza. Szczenięta są radością na jednym jej końcu. Stare psy są skarbem na drugim” (Carolyn Aleksander).
 
 

 


 logo_syrenka Materiały do pobrania |Linki zewnętrzne | Przetargi | BIP   logo_bip| Polityka prywatności
W tym roku zaadoptowano ze schroniska 502 zwierząt
Na adopcję w schronisku czeka 577 zwierząt

Ważne informacje

Adres: ul. Paluch 2, 02-147 Warszawa
Dojazd z P+R Al.Krakowska autobusem linii 124
 
Status organizacyjny: jednostka budżetowa m. st. Warszawy
Dyrektor Schroniska: Henryk Strzelczyk (od 15.11.2016)

Kontakt do schroniska: 

22 868-06-34
Sekretariat - w. 1 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16); info@napaluchu.waw.pl
Promocja - w. 2; promocja@napaluchu.waw.pl
Księgowość - w. 3 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16); ksiegowosc@napaluchu.waw.pl
22 846-02-36, 22 868-15-79, 604-778-747 - całodobowo w sprawach zwierząt
fax: 22 868-06-34 w.4; 22 846-02-50
 

WIZYTY W SCHRONISKU:

Adopcje przez 7 dni w tygodniu w godzinach 12.00 - 16.00
 

POSZUKIWANIE I ODBIÓR ZAGUBIONYCH ZWIERZĄT:

Przez 7 dni w tygodniu w godz. 10.00 - 18.00

Jeśli szukasz zagubionego pupila koniecznie zabierz dowód tożsamości
i dokument potwierdzający własność zwierzęcia: książeczka szczepień, zdjęcia itp.
 

PRZYJMOWANIE ZNALEZIONYCH ZWIERZĄT:

Całodobowo za pośrednictwem Straży Miejskiej i upoważnionych służb.
W godzinach 8.00 - 20.00 za pośrednictwem osób prywatnych.