W tym roku zaadoptowano ze schroniska 58 zwierząt
Na adopcję w schronisku czeka 638 zwierząt

Ważne informacje

Adres: ul. Paluch 2, 02-147 Warszawa
Dojazd z P+R Al.Krakowska autobusem linii 124
 
Status organizacyjny: jednostka budżetowa m. st. Warszawy
Dyrektor Schroniska: Henryk Strzelczyk (od 15.11.2016)

Kontakt do schroniska: 

22 868-06-34
Sekretariat - w. 1 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16); info@napaluchu.waw.pl
Promocja - w. 2; promocja@napaluchu.waw.pl
Księgowość - w. 3 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16); ksiegowosc@napaluchu.waw.pl
22 846-02-36, 22 868-15-79, 604-778-747 - całodobowo w sprawach zwierząt
fax: 22 868-06-34 w.4; 22 846-02-50
 

WIZYTY W SCHRONISKU:

Adopcje przez 7 dni w tygodniu w godzinach 12.00 - 16.00
 

POSZUKIWANIE I ODBIÓR ZAGUBIONYCH ZWIERZĄT:

Przez 7 dni w tygodniu w godz. 10.00 - 18.00

Jeśli szukasz zagubionego pupila koniecznie zabierz dowód tożsamości
i dokument potwierdzający własność zwierzęcia: książeczka szczepień, zdjęcia itp.
 

PRZYJMOWANIE ZNALEZIONYCH ZWIERZĄT:

Całodobowo za pośrednictwem Straży Miejskiej i upoważnionych służb.
W godzinach 8.00 - 20.00 za pośrednictwem osób prywatnych.

 


Strona główna Warszawski Dzień Zwierząt 2017
20 maja w Parku Agrykola obchodziliśmy Warszawski Dzień Zwierząt. To dopiero druga edycja, ale WDZ zdążył już wpisać się na stałe w kalendarz najbardziej rozpoznawalnych imprez plenerowych w stolicy.


 


 

 

 

To jedyne tego typu wydarzenie organizowane na tak dużą skalę przez Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. W tym roku były z nami: Fundacja Zwierzęca Polana, Fundacja Jokot, Fundacja S.O.S. dla jamników, Grupa Pomocy kotom Mrau, Fundacja Królewska, OTOZ Animals, Fundacja Mikropsy, Stowarzyszenie Przyjaciół Fretek, Fundacja Opieki nad Zwierzętami Canis, Fundacja Znajdki, Fundacja Przygarnij Królika, Fundacja Azylu Koci Świat,  wystawcy:  Warsaw Dog, Lata kita, PSOR, Scatola Cane, Dolna 30, WashDog, 4Dogs, Maxi ZOO, a także Straż Miejska – Eko Patrol, Lasy Miejskie, Policja
i Warszawskie ZOO – Ptasi Azyl.

 

 

 

Liczne atrakcje i słoneczna pogoda przyciągnęły do Parku Agrykola rzesze warszawiaków. Nie zabrakło wzruszających spotkań z naszymi byłymi podopiecznymi, którzy już cieszą się swoimi domami. Każdy, kto przybył na WDZ miał okazję zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a także otrzymać upominek od naszego partnera – firmy Dolina Noteci. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Zwierzozagadka – zabawa edukacyjna, której zwycięzcy otrzymali odkurzacze od firmy Electrolux.

 

 

 

Wiele działo się na scenie – konkursy, prelekcje, prezentacje zwierząt do adopcji. Wydarzenie prowadzili Marzena Rogalska i Michał Olszański, którzy nie pozwoli przybyłym na WDZ nudzić się ani przez chwilę. Jak bawić się z psem? Jak zabezpieczyć zwierzę przed ucieczką? Jak pomagać kotom wolnożyjącym?
O czym pamiętać, gdy ruszamy w podróż po świecie z pupilem? O tym wszystkim opowiadali nasi znakomici goście. Nie zapomnieliśmy o najmłodszych – pod sceną przez cały czas trwania wydarzenia odbywały się Psikusy, czyli warsztaty artystyczne dla dzieci.

 

 

W Parku Agrykola pojawiło się blisko 130 wolontariuszy ze Schroniska „Na Paluchu” z psami. Dla nich WDZ miał dodatkowe znaczenie. Psiaki miały okazję opuścić teren schroniska i zaznać namiastki normalnego życia – biegały po Parku, kąpały się w fontannach i przyjmowały może pieszczot. Mamy nadzieję, że
w kolejnej edycji Warszawskiego Dnia Zwierząt wezmą udział już nie jako psy bezdomne, ale razem ze swoimi nowymi opiekunami.

Obejrzyj
fotorelację.