W tym roku zaadoptowano ze schroniska 999 zwierząt
Na adopcję w schronisku czeka 725 zwierząt

Ważne informacje

Adres: ul Paluch 2, 02-147 Warszawa
Dojazd z P+R Al.Krakowska autobusem linii 124
 
Status organizacyjny: jednostka budżetowa m.st. W-wy
Dyrektor Schroniska: od dnia 15.11.2016 r. - Henryk Strzelczyk
 
Uśredniona liczba zwierząt przebywających na co dzień w schronisku: ok. 700 psów i ok. 50 kotów
Schronisko przyjmuje wyłącznie zwierzęta bezdomne z terenu m.st. Warszawy.

ODŁAWIANIE BEZDOMNYCH ZWIERZĄT Z M. ST. WARSZAWY I DOSTARCZANIE DO SCHRONISKA ODBYWA SIĘ ZA POŚREDNICTWEM STRAŻY MIEJSKIEJ - tel. 986

Kontakt do schroniska: 

tel. 22 846-02-36, 22, 22 868-15-79 - dyżur całodobowy w sprawach zwierząt
tel. 868-06-34
Sekretariat - w. 1 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16)
Promocja - 692 448 612, promocja@napaluchu.waw.pl
Księgowość - w. 3 (od poniedziałku do piątku w godz. 8-16)
 

Inne formy komunikacji:

fax: 22 846-02-50; 22 868-06-34 w.4

Telefon interwencyjny sieci komórkowEJ:

604-778-747

ze względu na bliskość Portów Lotniczych połączenia w sieci komórkowej są słabej jakości.
 

WIZYTY W SCHRONISKU:

Adopcje (codziennie włącznie z weekendami) w godzinach 12-16
 

POSZUKIWANIE I ODBIÓR ZAGUBIONYCH ZWIERZĄT:

codziennie w godz. 10-18

Jeśli szukasz zagubionego pupila powinieneś przybyć z dowodem tożsamości
i dokumentem potwierdzającym własność zwierzęcia książeczka szczepień, zdjęcie itp. Na miejscu należy przejrzeć rejestry fotograficzne ze zwierzętami dostępne w naszym Biurze Adopcji.
 

PRZYJMOWANIE ZNALEZIONYCH ZWIERZĄT:

Zwierzęta przyjmowane są całodobowo (w godzinach 20 - 8 za pośrednictwem Straży Miejskiej).
 


Strona główna Kącik adopcyjny Wszystkie zwierzęta do adopcji
Spot
Gatunek: Pies
Rasa: Mieszaniec Płeć: Samiec Wiek: 10 lat Waga: 27 kg Data przyjęcia: 03.09.2008 Nr ewidencyjny: 2371/08/P
zasady adopcji »
Czytasz to ogłoszenie? Zatem może to właśnie TY jesteś człowiekiem Spota, który czeka już od 10 lat w Schronisku...
Spot, nasz paluchowy "Pies-jak-z-komiksu". Każdy go pokocha. Jest przemiły dla wszystkich ludzi, młodych, starych i w wieku średnim ;-) Spot bardzo sobie ceni ludzkie towarzystwo. Uwielbia się bawić. Mimo niemłodego wieku jest niezwykle energiczny! Na spacery chodzi bardzo chętnie, na wybiegu skacze i szaleje (na smyczy Spocio ciągnie, ale w Schronisku to normalne przy tak małej ilości spacerów. W domu, przy regularnych spacerach i umiejętnym postępowaniu można to łatwo skorygować). Spot jest psem nie tylko uczuciowym, ale i bardzo mądrym! W mig uczy się nowych komend, jest wpatrzony i "wsłuchany" w człowieka i bardzo nastawiony na współpracę (zwłaszcza jeśli w perspektywie są smaczki). Spocik raczej nie przepada za towarzystwem innych psów, ale nie ma w związku z tym żadnego problemu na spacerze - po prostu je ignoruje. Nigdy żadnego nie zaczepia, podobnie jak napotkanych kotów. Najlepiej byłoby, gdyby w domu był zwierzęcym jedynakiem, ale jeśli znajdą się opiekunowie doświadczeni i chętni do pracy, to jest szansa na to, by psiaki się dogadały. Nie będzie problemów z utrzymaniem czystości, Spot nie linieje, traci sierść równomiernie w ciągu roku, więc nie będzie okresowych problemów z częstym odkurzaniem mieszkania.
Spot nie ma zębów (starł je próbując przegryzać kraty w Schronisku), więc będzie wymagał karmy odpowiedniej do tego stanu (mokrej lub suchej bardzo drobnej). Nasz podopieczny przyjmuje leki kardiologiczne i bardzo potrzebny mu ciepły dom i troskliwy opiekun. Spocik nie lubi samotności – wiec raczej nie może zostawać długo sam,reakcją (w Schronisku) jest wylizywanie sobie przednich łap aż do powstania ran. Te wady są niczym, Spot będzie oddanym i kochającym psem. 
Spot pragnie się pochwalić, że we wrześniu 2017 r. on również został VIPsiakiem Warszawiakiem i po raz pierwszy pojechał poza Schronisko na akcję promocyjną (Dzień Transportu Publicznego). Spot to psi ideał! Do samochodu, hop, wskakuje ochoczo sam. Podczas drogi leży sobie na tylnej kanapie i podsypia albo siada i patrzy z zainteresowaniem przez okno. W tłumie ludzi, dzieci, psów - jakby przez całe życie nie robił nic innego, tylko spacerował po Warszawie! Spot tylko czeka na to, aby zostać czyimś (Twoim?) przyjacielem!

UWAGA! Spot ma posag ;) Firma WARSAW DOG podaruje osobie, która adoptuje Spota bon o wartości 200 zł na zakup akcesoriów spacerowych - szelek, smyczy, obroży. Tutaj można obejrzeć produkty, spośród których będzie wybierał nowy opiekun Spocika: https://warsawdog.com

Zapraszamy do kliknięcia w poniższy link i obejrzenia większej galerii zdjęć Spocika:
https://photos.app.goo.gl/IzogXAtgz1MBTjWR2

Jeśli chciałbyś poznać Spota osobiście i pójść z nim na wspólny spacer, zadzwoń do jego wolontariuszy: Piotra (501-137-920) albo Doroty (501-240-883).
 

Więcej zdjęć